logo banner

   
   
SOSYAL MEDYA ERİŞİM
Facebook icon Google Plus icon Instagram icon Youtube icon Twitter icon Skype icon Linkedin icon

AKCİĞER KANSERİ BELİRTİLERİ

Kuru yada balgamlı öksürük hele birde kanlı balgam varsa kanser için önemli bir belirti. Kanser öksürüğü pek öksürük kesicilere yanıt vermiyor. Özelikle sigara içen birinin öksürüğü 2-3 haftayı geçiyorsa bir göğüs hastalıkları uzmanı görmeli. Balgamda kan varsa hemen görmeli. Alerji, astım ve KOAH dada öksürük olabiliyor. Sigara içen olguların çoğu KOAH olduğu için öksürüğü önemsemiyor. Özellikle bu vakalar gecikiyor.

Ayrıntılar...

ÖKSÜRÜK

Öksürük solunum yolu hastalıklarında sıkça rastlanan belirtilerden biridir. Solunum yollarına giren yabancı maddeleri ya da içeride oluşan bronş salgısı, kan, balgam gibi patolojik maddeleri dışarıya atmak için bir refleks biçiminde ortaya çıkar. Şiddetli bir soluk vermeyle birlikte gırtlağın kapanmasını sağlayan ses tellerinin kasılmasıyla oluşur. Göğüs kaslarının bu sıradaki ani kasılmasına karın kasları da eşlik eder.

Ayrıntılar...

HORLAMA

Uyku bedenimizin ve zihnimizin dinlendiği, düzenlendiği, yenilendiği bizleri ertesi güne hazırlayan bir süreçtir. Uykudaki sorunlar yalnızca gecemizi değil, gündüzümüzü de olumsuz etkiler. Uykusuzluk, uykuya dalma güçlüğü, en ufak sesle uyanabilme, uyur-gezerlik, hareketli uyuma, uykuda bacak hareketleri, uykuda saptanan epilepsi, uyku krampları, narkolepsi, korkulu rüya görme, horlama, uykuda gelen nefes darlıkları uykuda rastlanabilecek 100'den fazla sorundan bazılarıdır.

Ayrıntılar...